Экономика » Поняття про трансфертне ціноутворення та тонкощі
Новости
Лента свежих новостей

Поняття про трансфертне ціноутворення та тонкощі


  • 20-12-2022, 14:59
Поняття про трансфертне ціноутворення та тонкощі

Визначення вартості продукції здійснюється безліччю методів. Найбільш поширеним і практичним є трансфертне ціноутворення, орієнтоване на внутрішньофірмові ціни. Аля як проводиться трансфертне ціноутворення?

Правила

Трансфертне ціноутворення - формування вартості товару, відштовхуючись від внутрішньофірмових цін, що відрізняються від ринкового цінника. Головною перевагою методу є граничне зменшення податку підприємства, а його завдання – здійснення трансферу на користь компаній, розташованих в країнах з мінімальним податковим порогом.

Але між ким розраховується вартість? Розрахунок здійснюється між компаніями, які здатні безпосередньо впливати на фінансовий показник свого союзника. Таким компаніям приділяється особлива увага серед податкових фахівців, оскільки вони здатні зменшити показник навантаження і вивести отриманий дохід, не обкладаючи себе податком.

Щоб вести трансферне ціноутворення, компанія повинна підготувати перелік документів:

  1. Діяльність кожного учасника угод.
  2. Список учасників кожної операції.
  3. Дані про проведену операцію: метод визначення цін, умови співпраці, період отримання платежів.
  4. Відомості про учасників угод: їх завдання і ризики.
  5. Пояснення вибору способу.
  6. Відомості про доходи і витрати угоди.
  7. Інформація про виконані коригування в податкових виплатах.

При цьому, податкова інспекція має право запросити додаткові документи, про які можна отримати більш інформації на https://audit-invest.com.ua/ua/ftp

Поради

Трансфертне ціноутворення може бути виконано декількома способами. Найбільш простий і затребуваний – метод зіставлення ринкової вартості. Він підійде абсолютно для всіх випадків, крім обмежень з боку законодавчих актів. Його завдання - визначити вартість товару, відштовхуючись від цін на аналогічні об'єкти.

Другий за затребуваністю метод – спосіб ціни подальших продажів і витратний спосіб. Принцип його використання полягає в зіставленні ринкових проміжків рентабельності незалежних осіб на рівні валової рентабельності.

І останній метод - метод порівнянної рентабельності. Він здійснюється, дотримуючись аспектів рентабельності проведеної операції, відштовхуючись від функціонального аналізу, від пошуку компаній, вибору фінансових показників, учасників тестування і ринкового проміжку рентабельності. Однак він актуальний лише в тому випадку, якщо неможливо застосування вищевказаних способів розрахунку.Поделись с друзьями:
Нравится
Похожие публикации
У яких випадках може знадобитися база підприємців Хмельницької області? У яких випадках може знадобитися база підприємців Хмельницької області?
Колоті дрова на зиму: правила заготовки Колоті дрова на зиму: правила заготовки
Цікаві ідеї як заробити гроші в інтернеті Цікаві ідеї як заробити гроші в інтернеті
Аудиторська перевірка підприємства: що це таке Аудиторська перевірка підприємства: що це таке
Як обирати товарні електричні ваги та їх різновиди Як обирати товарні електричні ваги та їх різновиди


Новый Комментарий:
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:

Введите два слова, показанных на изображении: